środa, 20 stycznia 2016

#01 RML zamienia się w DENITHED // DENITHED starts today!

polish version/polska wersja
Cześć wszystkim! Z tej strony Angela, pierwotna założycielka bloga, którą jak dotąd znaliście spod pseudonimu Dissentire. Pewnie nie wiecie zbytnio co tu się dzieje. Po tylu miesiącach od zamknięcia Remind Me Love (lub Remindmelove - jak kto woli) nagle dodaję jakiegoś posta na blogu o całkiem innej nazwie, z całkiem nowym layoutem, więc coś się musiało stać. Zwłaszcza, że jeszcze nie tak dawno obiecywałam, że nie wrócę do blogowania. Jednak nie martwcie się, już Wam mówię wszystko co i jak.

Po pierwsze - RML już nie istnieje, wszystko po nim zostało usunięte włącznie z wszystkimi postami i szablonami. Powody znacie - brak ludzi do pomocy, ja zawalona zamówieniami i ogarnięta nienawiścią do CSS'a. Poza tym miałam akcydent, po którym chciałam całkowicie uwolnić się od jakiejkolwiek formy publikowania własnych treści w internecie. Dlatego już wiecie z jakiego powodu moja aktywność była tak znikoma u kresu bloga.

Po drugie - czyli to co chcecie wiedzieć najbardziej. Co się tutaj teraz dzieje? Zaczynam od nowa. Pewnie myślicie: czemu nie założyłaś kolejnego bloga? No niestety, nowego bloga trudno wybić, a tutaj jak zdążyliście zauważyć na dzień dzisiejszy mam 140 obserwatorów. Może pomyślicie, że zależy mi na jakimś fejmie, ale nie o to chodzi - po prostu lubię, gdy ludzie widzą moją pracę i starania. W końcu jaki ma sens publikacja czegokolwiek, gdy widzisz to tylko Ty sam? Poza tym, po zakończeniu działalności RML dostałam wiele wiadomości od osób, które były zainteresowane dalszym oglądaniem mojej grafiki, a myślę, że dodawanie jej znów na bloga, które go zaobserwowały, byłoby świetnym sposobem na połączenie ich wszystkich.

Po trzecie - Denithed będzie trochę inny od tych blogów, które prowadziłam dotychczas. Przede wszystkim nie będzie to szabloniarnia, bo jak już mówiłam, mam kompletnie dosyć CSS'a (dla niewtajemniczonych, bo tacy również mogą się tu pojawić, chodzi o te takie literki i znaczki, które sprawiają, że mój blog wygląda tak jak wygląda). Co prawda jeśli ktoś by chciał, żebym zrobiła dla niego jakąś grafikę, pewnie. Ale szablonu już nigdy. Wystarczy, że męczyłam się przez miesiąc z tym layoutem, który widzicie wokół - wystarczy mi. Chociaż i tak część jest do zmiany, ale zrobię to później. Czyli wtedy, kiedy wróci mi cierpliwość do kodu.

Po czwarte - i chyba ostatnie - blog będzie prowadzony w dwóch językach, co pewnie zauważyliście na początku tego posta. Dzięki deviantartowi przekonałam się, że moje prace ogląda sporo osób z zagranicy i naprawdę nie raz trafiłam na swoje prace, krążące całkiem noname po tumblrze, więc myślę, że warto pisać również dla nich. Jak zrobię błędy w tłumaczeniu, to nie hejtujcie mnie zbytnio, że jestem głupia czy coś. W każdym razie możecie poprawiać, bo chcę mieć to wszystko jakoś ładnie napisane.

To chyba tyle. Podsumowując - indywidualny blog graficzny, żadnych szablonów, różne typy grafiki włącznie z filmikami na youtube, gdzie będzie pokazane jak tworzę swoje małe dzieła (a tego jeszcze nie było) oraz dwa języki. Spróbuję też na dniach zmienić kilka rzeczy w layoucie. Rusza również instagram, na którym będziecie mogli śledzić postęp w tworzeniu notek, czy być informowani o ich pojawieniu się. Po prostu zaobserwujcie @denithed. Możliwe, że w przyszłości pojawi się strona na Facebooku. Co do notek - czy będę zupełnie ograniczać moje życie prywatne i pisać jedynie o mojej pracy, czy dodam również coś od siebie - to się zobaczy. Jeśli macie jakieś pytania, piszcie w komentarzach. Postaram się wstawić pierwszego, porządnego posta jak najszybciej. Do napisania! :)

english version/angielska wersja

Hi everyone! As you can see, the Polish version was quite long. It's just because this blog was once called Remind Me Love and it was completely connected to making blog layouts. After almost two years I decided to close it and now, I change it into a new one which will be really different, because after a long break, I noticed I really miss blogging and posting my graphics. And I saw you miss it too, especially when I saw lots of likes on my deviantart account and lots of posts on tumblr where my graphics was posted. It was quite noname but doesn't matter. I'm still happy I have some fans.

Referring to an organization of the blog and all these things I'm going to post here, I must say a few things. At first, the main layout is going to change because some parts of it aren't 100 percent ready, so when you'll come here again, it may be a little bit different. What will you see here? Lots of graphics&tutorials (as the pictures and as the youtube's videos but no more layouts because I really hate CSS) that will make you interest in the graphic (if you're still don't interested in it) and will show you how to do it your own way. But for the second one, I think you have to help me, because I can't know what you want to do if you stay silent, so please, comment a lot. I don't care for ghost followers, but for the real readers. At third, as you saw, it's going to be written in two languages Polish and English. The first one is because I'm from Poland and the second one, because I think, almost everybody knows it and I want to get to as many people as I can. Another thing is my instagram which I created a few weeks ago, when I started making the blog layout. I think it's the great way in which I can show you some sneakpeaks of up-coming posts and inform you about the new ones so you don't have to visit my blog each day. So just follow @denithed.

So I think that's all. If I made some mistakes in writing english, tell me, because I want it to be perfectly good. The first, real post is going to be soon. I think it will be the next week so wait! If you have any questions about me or blog, you can leave it below the post. See you soon!

4 komentarze:

 1. Bardzo się stęskniłam za Twoimi pracami, Dis! ;) Jak dobrze, że wracasz, a layout wygląda nieziemsko! :*
  Nie wiem czy mnie pamiętasz na rml też tworzyłam, co prawda pod inną nazwą, ale jednak ;)
  /Pitahaya

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy taki blog który widzę jestem ciekawa jego prac :D
  Mam też pytanie bo właśnie takiego bloga poszukiwałam, czy można się z tobą jakoś skontaktować prywatnie w wiadomości?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy taki blog który widzę jestem ciekawa jego prac :D
  Mam też pytanie bo właśnie takiego bloga poszukiwałam, czy można się z tobą jakoś skontaktować prywatnie w wiadomości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blog nie jest kontynuowany, bo nie bardzo mam czas na systematycznosc. Prywatnie to na e-mail: cocolaization@gmail.com

   Usuń